Валенсия отново показа класа, драма за Бетис в Севиля

6269
на 01.12.2017

Блестящото представяне на Валенсия от началото на сезона продължи с нова убедителна победа. “Прилепите” разгромиха Сарагоса с 4:1 и с общ резултат 6:1 се класираха за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля. Изненадата се получи в Севиля, където местният Бетис допусна загуба с 3:5 от втородивизионния Кадис и отпадна от турнира.

На “Местая” Санти Мина откри за домакините в 29-ата минута след добра комбинация със Симоне Дзадза. Бившият футболист на Селта вкара и втория гол в 59-ата минута, а Дзадза отново имаше заслуга, предава Спортал. Италианецът стреля силно, вратарят на гостите изби, но топката попадна в Санти Мина и той не сбърка.

В 68-ата минута Дзадза подаде на Рубен Ибанес, който влезе в наказателното поле и технично се разписа за 3:0. В края на двубоя защитникът Рубен Везо беше точен с с глава след центриране от корнер, а Хорхе Помбо заби почетното попадение за Сарагоса.