BG EN

Валентин Радев: Моят министър-председател не е Кирил Петков

Политика

Валентин Радев: Моят министър-председател не е Кирил Петков

9740
на 23.03.2022
Валентин Радев: Моят министър-председател не е Кирил Петков
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кой е моят министър-председател ли? Не е Кирил Петков. Следващият е. Това заяви пред Би Ти Ви депутатът от ГЕРБ Валентин Радев, бивш министър на вътрешните работи и бивш зам.-министър на отбраната.

препоръчано

Той заяви, че държавата трябва да пази авторитета на своите институции. "Какво значи "война" със Спецпрокуратурата и Спецсъда?! - Това е нашата прокуратура. Обикновено управленците са виновни, ако нещо не е наред, а не колегите, които работят в тези институции", отбеляза той.

Относно опасността от мини, които застрашават българската акватория на Черно море, той отбеляза: "Все пак да внимаваме. Това са мини, които са произведени средата на миналия век. Те са два вида - по-големи и по-малки и обикновено се оставят по бреговете, пазейки черноморските градове като Одеса например, от десантни кораби". 

На въпрос дали тези мини биха застрашили летния туристически сезон, той заяви, че е редно украинските власти да обяснят това и да кажат колко мини от техните 400 са отплували към нашето крайбрежие. "Все пак всички, които влизат навътре в морето, да внимават. Защото мините са средство за убиване на хора", заяви той.

За "вакуумните бомби", за които се говори тези дни, той заяви: "Това е нечовешко оръжие, най-мощното неядрено средство. Разрушенията, които правят, са огромни. Според руски източници са използвани на две места досега. Тези бомби са опасни, защото имат обемен взрив. Чудовищно действие имат върху човешкия организъм, разкъсват всичко живо в радиус около 300 метра, до 1000 метра унищожават всички сгради. Надявам се, че има прокурори в Хага и съд, който да намери нещо укоризнено в действията на тези, които са ги използвали. Ако са ги използвали".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК