BG EN

Валери Димитров: Да се направи одит на банковия надзор на БНБ

ЧАС ПИК

Валери Димитров: Да се направи одит на банковия надзор на БНБ

6197
на 23.12.2014
Валери Димитров: Да се направи одит на банковия надзор на БНБ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Предишното парламентарно мнозинство на БСП и ДПС създадоха модел на Сметна палата, който е неработещ. Това беше модел на колективна безотговорност и партийни квоти", коментира по БНТ бившият председател на Сметната палата проф. Валери Димитров.

препоръчано

Той допълни, че партийните квоти се използват за прикриване на нарушения, установени от Сметната палата.

"Работил съм с единайсетчленна колегия и видях, че това не е работещ модел. Деветчленна колегия също не може да взема оперативни решения. Толкова големи състави на Сметна палата няма никъде по света", заяви проф. Димитров.

Той заяви, че е застъпник на "едноличния" модел, който преобладава в повечето европейски страни, а другите, приемливи за България варианти са малка колегия или парламентарна сметна палата.

Той предложи да бъде направен одит на банковия надзор на БНБ, за да се провери до каква степен е изпълнявана регулираща функция над КТБ са си свършили работата.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Явор Куюмджиев пред ПИК TV: Идеята на Гюров за 20 евро на калпак за гориво е див предизборен популизъм (ВИДЕО) Явор Куюмджиев пред ПИК TV: Идеята на Гюров за 20 евро на калпак за гориво е див предизборен популизъм (ВИДЕО)
ново
Днес: 49
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК