BG EN

Валери Симеонов: Трябва да се затвори българо-турската граница

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Валери Симеонов: Трябва да се затвори българо-турската граница

4181
на 08.10.2013
Валери Симеонов: Трябва да се затвори българо-турската граница
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Подкрепям да бъде затворена българо-турската граница. Граница обаче няма. Нашата граница по-скоро съответства на такава между две европейски държави, а не като граница на ЕС." Това каза на пресконференция председателят на НФСБ Валери Симеонов.

препоръчано

„Трябва да се върнат телените заграждения, спешно възстановяване на гранични войски на южната ни граница, и това ще възпрепятства този нежелан поток. Тези, които не са сирийци, трябва да бъдат връщани. НФСБ е за спешно разселване на бежанците от нашата територия в другите европейски държави. Тези, които изявиха желание да са в коалиция със Сирия, трябва да поемат отговорността си. Трябва да има и определяне на статута на бежанец, защото какъв бежанец е младеж на 22 години”, каза Симеонов. 

Той посочи, че нямаме и външна политика, която да попречи на Турция да ни прехвърля бежанците си. Напрежението с бежанците ескалира, не само във Велинградско, ами и в София. Правителството трябва да вземе спешни мерки за справяне с кризата и да ги приложи незабавно, добави Валери Симеонов.
Акад. проф.д-р Григор Велев, председател на „Целокупна България”, заяви: „Една реакция на България на кризата със сирийците, е да се затворят границите, както го направи Костов за тези от Косово. Сега нашата граница е разграден двор. Ние не сме в състояние да се справим с този проблем. 
Бежанците от Сирия са само 72%, а останалите са от други държави без криза. Имам всички основания да смятам, че Турция ни задръства организирано с тези бежанци, каза Велев.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК