ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Група младежи са заснети от видеокамерите в центъра на Сандански, близо до кооперативния пазар.
Вандалите са две момичета и четири момчета.
На видеото се вижда как в рамките на една минута първо две от момчетата вдигат съвсем не леката пейка от мястото и я преместват и оставят по средата на алеята. През това време на останалите им става скучно и се втурват да обръщат всички кошове, които също са бетонни и да разхвърлят всички отпадъци, където им видят очите, информира Дарик.
След като момчетата преместили първата пейка я зарязват на средата на улицата се връщат взимат и друга пейка и започват да я влачат.В този момент явно биват забелязани от преминаващ или живущ в квартала и хукват да бягат.
След тях остават обърнатите кошове, разхвърляни отпадъци, зарязаните пейки на средата на улицата.Камерите за първи път заснеха такава проява и от общинското ръководство се надяват, че разпространяването на видеото и снимките от камерите може да послужи не само за разпознаване на младежите, но и като съзидание за хората, които не могат и не искат да живеят в една по-красива и приветлива градски и околна среда.


