BG EN

Варна взе част от Пловдивския панаир

Икономика

Варна взе част от Пловдивския панаир

13271
на 31.01.2017
Варна взе част от Пловдивския панаир
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Община Варна официално е съдружник в „Международен панаир Пловдив“ АД, пише „Марица“. Тамошният Общински съвет е дал съгласие за придобиване на 16 314 400 броя акции, които представляват  29 % от капитала на панаира. Решението е взето с 32 гласа „за“. Против са били  5, въздържали се - 3, а 11 са отсъствали.

препоръчано

През юли миналата година държавата се отказа от дела си от 49.63 % в изложбения център. По-големият пакет акции - 29 %, бе даден на Община Варна, а Община Пловдив получи предложение да вземе 11 607 385 броя акции, или 20.63 %.

Кметът на морската столица Иван Портних е сключил договор с ексминистъра на икономиката Божидар Лукарски за безвъзмездно прехвърляне на собствеността. Договорът е с регистрационен номер Д16001343ВН от 29.09.2016 г. По процедура акциите на Община Варна трябва да се регистрират в „Централен Депозитар“ АД. Предстои Общинският съвет във Варна да определи свой представител в Общото събрание на „Международен панаир Пловдив“ АД.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 22 декември: Телецът да се готви за данъци, изненади и път за Скорпиона САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 22 декември: Телецът да се готви за данъци, изненади и път за Скорпиона
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК