BG EN

Василева: Започват проверки в цялата страна за нерегламентирани сметища по поречията на реките

Животът днес

Василева: Започват проверки в цялата страна за нерегламентирани сметища по поречията на реките

3717
на 11.02.2016
Василева: Започват проверки в цялата страна за нерегламентирани сметища по поречията на реките
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Започват проверки в цялата страна за нерегламентирани сметища по поречията на реките. Това каза по време на пресконференция в Благоевград министърът на околната среда и водите Ивелина Василева, предаде „Фокус“.

препоръчано

По думите ѝ, от министерството полагат огромни усилия за осигуряване на сигурността и затова още миналата седмица е подписала заповед, с която се дава началото на кампанията по проверките.

„Регионалните инспекции по околна среда и водите имат ангажимента до 19 февруари да изпратят оказания на общините за предприемане на действия по време не пролетното почистване. Специално внимание трябва да се отдели за преглед на поречията на реките и при установяване на нерегламентирани сметища, формирани по поречията да се почистят, за да не се създава риск от подприщвания“, каза още министър Василева.

Тя допълни, че след това в периода втората половина на март и април месец ще бъдат извършени проверки от страна на регионалните инспекции. „При установяване на наличие на нерегламентирани сметища, то тогава ще бъдат налагани и санкции. Очакваме мобилизация и активност от страна на общините за организиране на дейностите по пролетното почистване, така че да не се допуска наличието на нерегламенриани сметища“, посочи Ивелина Василева. 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК