BG EN

Вдигат колите по велоалеите в Пловдив

Животът днес

Вдигат колите по велоалеите в Пловдив

14902
на 14.03.2016
Вдигат колите по велоалеите в Пловдив
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Велоалеите в Пловдив официално имат разрешение за ползване, т.нар. Акт 16, съобщи кметът Иван Тотев. Това дава възможност да бъдат глобявани нарушителите, уточни той.

препоръчано

"За съжаление, глобите са малки, около 50 лева", каза Тотев. Той изрично уточни, че "паяците" могат да вдигат паркираните автомобили от велоалеите, без да има специален знак за репатриране.

Освен спиращите коли трябва да бъдат санкционирани и пешеходците, които вървят по велоалеи. "Все още се опитваме да влияем чисто "възпитателно" с говорене върху пешеходците, тъй като ресурсът както на Общинска полиция, така и на КАТ, е ограничен", каза още градоначалникът.

Припомняме, че изграждането на 48-километровата мрежа от велосипедни алеи в Пловдив е част от големия проект за модернизация на транспорта.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 38
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК