Баскетбол

8411
на 09.10.2023

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков записа много силен неофициален дебют за новия си отбор - Сакраменто Кингс.

Това стана при гостуването на "кралете" на Торонто Раптърс в контрола преди старта на сезона в НБА, загубена от калифорнийци с 99:112 ((35:35, 20:34, 19:26, 25:17). Родното крило влезе в игра в средата на третата четвърт и се превърна в топреализатор на своя отбор. Везенков реализира 12 точки за 11 минути на паркета, а към тях добави 2 борби и една асистенция, при 4/7 от стрелба.

Българинът се появи в игра много неприятен момент за своя отбор, който губеше с 26 точки - 57:83. Саша реализира първия си опит от тройката в мача.

Той нито за минута не игра заедно със звездите на тима Ди'Аарън Фокс и Домантас Сабонис, нито пък с някой от другите титуляри, но това не му попречи да стане най-резултатния играч на калифорнийци.

Харисън Барнс и Кийгън Мъри вкараха по 11 точки за Кингс. Слаб мач изиграха Фокс и Сабонис, които вкараха съответно 2 и 7 точки за по 16 минути на паркета. За Торонто Гари Трент-младши реализира 22 точки. Скоти Барнс добави още 15 точки и 7 борби.

Следващият предсезонен мач на Сакраменто и като гост на Лос Анджелис Лейкърс. Срещата ще се проведе на 12 октомври, четвъртък, от 05:00 часа българско време, писа "Гонг".

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите