Везенков и Сакраменто с лекция срещу Лейкърс

Баскетбол

7968
на 16.11.2023

Българската звезда в НБА Александър Везенков и Сакраменто Кингс се разправиха и с Лейкърс на Леброн за четвъртия си пореден успех в редовния сезон.

"Кралете" взеха калифорнийското дерби със  125:110 (38:25, 34:34, 32:21, 21:30) в зала "Крипто Арена" в Ел Ей. Възпитаниците на Майк Браун започнаха успешно серията си от шест поредни гостувания, която продължава в събота от 2:30 часа българско време, когато тимът играе със Сан Антонио Спърс в Тексас.

Везенков игра 12 минути на паркета, като вкара 4 точки и взе две откраднати топки. Той отбеляза единствения си опит от зоната за две точки, вкара два от два от наказателната линия, но пропусна три пъти от тройката.

Везенков прекара по-малко време на паркета в сравнение с победата над Кливланд преди дни, като причината за това бе най-вече чудесният синхрон, който стартовата петица на Кингс имаше през целия ход на мача. Фокс, Сабонис, Хъртър и Барнс прекараха по над 37 минути на терена, а Кигън Мъри, който засега измества Везенков от титулярите остана 30 минути, тъй като в третата четвърт получи удар в корема и напусна принудително.

Домантас Сабонис направи отличен мач като отбеляза 29 точки и обезличи звездата на домакините Антъни Дейвис.

"Кралете" вече имат 6 победи и 4 загуби, докато при Лейкърс съотношението е 6-6.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите