Везенков избухна с рекорд, но Сакраменто загуби

Топ новина

10519
на 30.11.2023

Александър Везенков за пореден път показа на какво е способен, след като изигра силно второ полувреме при загубата на Сакраменто от Лос Анджелис Клипърс със 117:131 в двубой от редовния сезон в НБА.

Българинът прекара 24 минути на терена, за да запише нов личен рекорд от 13 точки и да добави към сметката си още 5 борби, като от стрелбата бе 5/7 и 3/5 от далечно разстояние.

След този мач Сакраменто Кингс вече е с баланс от 10 победи и 7 поражения. Следващият двубой на Везенков и съотборниците му е тази неделя от 5:00 българско време срещу състава на Денвър Нъгетс у дома, пише "Мач Телеграф“.

Везенков за първи път влезе на терена в края на първия период, но за кратко, след като бе изваден за последната защита на тима му. Той обаче започна втората четвърт и бързо се разписа с борба, а малко след това отбеляза и първата си тройка.

Българският национал отново се появи на терена при старта на второто полувреме, а малко след това реализира и втората си точна стрелба от далечно разстояние. Везенков стана и третият най-добър реализатор, веднага когато направи злезищна добавка в нападение под коша, с която записа и борба в нападение.

Силното представяне на българина продължи и с още една отлична атака в нападение, а след това наниза и третата си тройка, с която постави и новия си личен рекорд от 13 точки.

Везенков остана в игра и в началото на заключителната част, но бе заменен заради второто си лично нарушение.

Сакраменто успя да скъси изоставането си до 13 точки при 100:113, но съперникът им не позволи на Кингс да се доближи още в резултата. Българинът отново се завърна в игра за оставищите 5 минути до края на срещата, но така и не намери възможност да подобри още показателите си.

С 40 точки се отличи ДеАрън Фокс, а 36 за Клипърс отбеляза Кауай Ленард.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)