Везенков почти перфектен, но Олимпиакос се издъни здраво

Баскетбол

4215
на 16.12.2022

Александър Везенков изигра почти перфектен мач, но Олимпиакос се издъни здраво във Франция, губейки от Асвел със 75:77 в последната секунда в 14-ия кръг на Евролигата.

Гръцкият тим водеше с 20 точки във втората четвърт, но отново допусна срив през второто полувреме и допусна крайно разочароваща загуба.

Българинът пропусна едва една стрелба от игра и завърши с 16 точки, 6 борби, 2 асистенции и КПД от 22, но след 28:46 през второто полувреме, гостите си тръгнаха разочаровани.

Везенков отново стартира отлично, като вкара първите си 5 стрелби от игра и натрупа 11 точки за по-малко от 11 минути и половина.

Разликата бързо скочи до 42:22 в  средата на втората четвърт в полза на гръцкия тим, който отново играеше много силен баскетбол и всички вървеше идеално за него.

На почивката Олимпиакос водеше с 47:31, а в третата част разликата падна до 10, но след това гостите бързо си върнаха контрола.

Домакините обаче не се отказаха и започнаха последната част с 10 поредни точки, за да се доближат до 60:61. Везенков спря пропадането на отбора си с 2 точки, оставайки без пропуск от игра.

Стигна се до равенство при 70:70 и тогава Везенков пропусна първата си стрелба, но Мустафа Фал взе борбата и Слукас наниза тройка.

С кош и два наказателни на Нандо де Коло обаче, Асвел поведе със 74:73. Слукас пропусна, но домакините направиха фал в атака. Последва грешка и на гостите, като 30 секунди преди края Ларендзакис все пак даде преднина но гръцкия тим от точка.

9 секунди преди края Везенков направи нарушение, което обаче не прати съперник на линията. Домакините обаче получиха един последен шанс и Амин Нуа наниза тройка със сирената, за да съсипе фаворита.

Така Олимпиакос вече е с баланс 9-5, докато Асвел се подобри до 6-8, като все пак остава във втората половина на подреждането.

В този кръг падна и още една бомба, след като Жалгирис удари Реал Мадрид с 81:72 в Литва след 25:17 в последната четвърт.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си