Везенков се развихри и насред Мадрид, а Олимпиакос надви Реал

Баскетбол

4062
на 20.10.2022

Александър Везенков отново бе страхотен и записа втори пореден дабъл-дабъл в Евролигата, а Олимпиакос надви Реал насред Мадрид с 89:87.

Българинът се отчете с 23 точки и 12 борби при знаменития успех, с който гръцкия тим остана без загуба след 3 мача, докато Кралете имат едно поражение.

Мачът бе изключително оспорван с честа смяна на водачеството и непрекъсната гонитба в резултата, за да бъде решен в самия край.

Везенков както обикновено бе изключителен в представянето си, като отново демонстрира отлична преценка и ефективност в играта си, а освен това бе много солиден и в защита.

Реал успяваше да дръпне с няколко точки, но гръцкия тим бързо отговаряше. Белите се откъснаха с 8 във втората част, но бяха застигнати още до паузата, а след това и с 5 в третия период, които бяха ликвидирани след 7:0 за гостите.

Кош на Слукас със сирената на третата част даде аванс от точка на Олимпиакос при 63:62 преди последната четвърт. Реал дръпна с 6 в последния период при 73:67 и все още бе напред с 83:79 2 минути преди края, но с тройка на Ларендзакис и кош на Слукас Олимпиакос поведе с точка.

Таварес направи нарушение в нападение и след това Боломбой вкара един наказателен за разлика от 2. Серхио Юл обаче изравни от линията 47 секунди преди края, но Слукас върна разликата след два точни опита 32 секунди до сирената.

Последва успешен пробив на Юл за ново равенство, но Слукас се измъкна и реализира под самия кош 3 секунди преди края. Таварес не успя да изравни и това бе фантастична победа за Олимпиакос.

Везенков вкара 10 от 16 стрелби от игра, като бе 8 от 9 за 2 точки. Той взе 3 борби в нападение и 9 в защита, добави 2 откраднати топки и завърши с коефициент на полезност от 29.

Героят Слукас добави 14 точки, докато за Реал Джанан Муса вкара 17, а на домакините не стигнаха 14  тройки срещу само 6 за техния съперник.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си