BG EN

Великобритания до 2020 година ще приеме до три хиляди непълнолетни бежанци

ЧАС ПИК

Великобритания до 2020 година ще приеме до три хиляди непълнолетни бежанци

3765
на 21.04.2016
Великобритания до 2020 година ще приеме до три хиляди непълнолетни бежанци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Великобритания до 2020 година ще приеме до три хиляди непълнолетни бежанци от Африка и Близкия Изток. Решението е на британското правителство, предаде BBC, цитиран от "Фокус".
От външното министерство отбелязват, че първите няколко стотин души ще бъдат приети през следващата година. 
„Според препоръките на Върховният комисариат на ООН за бежанците, програмата ще обхване безпризорни деца от зони на конфликти. Ние винаги сме смятали, че повечето деца е по-добре да останат в страни в своя регион, за да могат да се съберат с оцелели роднини. Но съществуват извънредни обстоятелства, при които за детето най-добрият вариант ще бъде преселване във Великобритания“, отбелязват от министерството. 

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК