BG EN

Великобритания изпищя заради Брекзит, вече има недостиг на работна ръка

СВЕТЪТ ДНЕС

Великобритания изпищя заради Брекзит, вече има недостиг на работна ръка

12355
на 13.02.2017
Великобритания изпищя заради Брекзит, вече има недостиг на работна ръка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Британски фирми страдат от недостиг на персонал след спад в пристигането на квалифицирана работна ръка от Европейския съюз след Брекзит. Проучването е на специализирания Институт за персонал и развитие, който подчертава, че прирастът на работна ръка във Великобритания от Евросъюза е намалял наполовина.

препоръчано

Според въпросното проучване към момента има малко над 2 милиона и 200 хиляди души във Великобритания от държави в Европейския съюз. Данните сочат, че безработицата в страната е на равнище, по-високо от средно историческото, и липсата на прираст на работна ръка само ще утежни положението.

Сред най-засегнатите сектори са социалните услуги и здравеопазването. Над 1000 работодатели са били анкетирани в проучването. От тях един на всеки трима твърди, че има информация, че служителите му от националности от Евросъюза имат намерение да напуснат страната през 2017 година.

Британската министър-председателка Тереза Мей, която трябва да задейства процедурата за излизане на страната от Европейския съюз преди края на март, вече заяви, че ще гарантира всички права на гражданите на СЕ, които вече живеят в Обединеното кралство.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК