Великолепен Манчестър Сити разпиля Шефилд Уендзи със 7:0

3642
на 24.09.2014

Манчестър Сити премина успешно 3-ия кръг на турнира за Купата на Лигата, след като победи на своя "Етихад" втородивизионния Шефилд Уензди със 7:0.

Всички голове паднаха след почивката. Лампард откри в 47-ата минута, а в 53-ата минута се разписа и Джеко, пише gol.bg.

Навас утрои преднината на домакините минута след гола а Джеко, а Туре се разписа от дузпа в 60-ата минута. Босненецът вкара за 5:0, а крайният резултат бе оформен от Поцо, който вкара в първия си мач.

Гостите завършиха мача в намален състав, след като Зайате бе изгонен с червен картон след точно час игра от началото на мача.

Срещата започна с добро темпо, като още в 6-ата минута пред гостите се откри добър шанс да стигнат до попадение. Мадин бе на косъм да засече доста добре топката в мрежата на Сити, но вместо това той отскочи твърде рано за кълбото и в крайна сметка Кабайеро се справи със ситуацията и улови топката.

В 15-ата минута Милнър изпробва концентрацията на Къркланд, след като отправи хубав удар от дистанция, насочен към далечния ъгъл, но стражът бе на мястото си и се справи добре.
Точно четири минути след това Мангала бе на косъм да реализира, но прекрасното му воле, след като засече центриране на Коларов, нацели гредата и в крайна сметка топката излезе в аут.
В 26-ата минута стражът на гостите отново се намеси добре. Саня намери перфектно Джеко в наказателното поле и босненецът с глава засече топката, но стражът на Шефилд се намеси брилянтно.

През следващите минути не се случи нищо кой знае колко интересно на терена, като домакините показаха активна игра. Гостите обаче също демонстираха интелигентен футбол и се защитаваха доста добре.

В 41-ата минута Сити пропусна още един добър шанс. След центриране на Навас в наказателното поле, Джеко отклони топката към вратата на гостите. Лийс обаче се намеси решително и отклони кълбото към ръцете на своя вратар.

В последните секунди от първото полувреме директна тупалка на Коларов от фаул мина на сантиметри покрай гредата.

Второто полувреме започна страховито за Сити и в 47-ата минута Лампард откри резултата.
След хубава атака на домакините Милнър пое топката в наказателното поле, след което видя в малкия пеналт Лампард, който отклони кълбото в мрежата на гостите.

В 53-ата минута и Джеко се разписа, за да удвои аванса на своя отбор.

Навас центрира ниско от фланга и намери Джеко около точката на дузпата. Босненецът без да се колебае директно насочи топката във вратата на противника и така приближи отбора си до класирането за следващия кръг на турнира.

Голеадата обаче не спря до тук, тъй като само минута след това и Навас се разписа.
Крилото направи за смях двама противникови бранители, след което с прекрасен удар от малък ъгъл, от наказателното поле, направи стража на Шефилд безпомощен.

В 59-ата минута Сити получи дузпа, след като Лампард бе фаулиран от Зайате в наказателното поле. Футболистът на гостите получи малко пресилен червен картон, а Туре бе точен от дузпата за 4:0 в полза на Сити.

в 66-ата минута Сити бе близо до пети гол, но Милнър нацели гредата с далечния си удар.

В 77-ата минута Джеко вкара с глава след прекрасно центриране на Коларов, но голеадата не приключи до тук.

Поцо и Лампард вкараха по гол, съответно в 88-ата и 90-ата минути.

7:0 Лампард 90'

МАН СИТИ: Кабайеро, Саня, Демикелис, Коларов, Мангала, Лампард, Милнър (73 - Синклеър), Туре, Навас, Фернандиньо, Джеко

ШЕФИЛД: Къркланд, Заяте, Бъкстън, Матък, Лийс, Коук (62 - Диелън), Магома, Палмър, Магуайър, Медин (61 - Нихиу), Мей

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)