Великолепно! България би и Македония, комшиите си останаха само със заплахите (обновена, снимки и видео)

ЧАС ПИК

27636
на 29.03.2016

Националният отбор на България победи Македония в контролен мач на стадион "Филип II" в Скопие.

Нашите момчета се отчетоха два пъти във вратата на домакините. Първо в 66-та минута с попадение на Димитър Рангелов и по-късно в 87-та минута Александър Тонев се изяви с попадение в стил "Барселона". Така даде аванс за страната ни с 0:2.

Македонците си останаха само със заплахите, че ще спрат отбора ни, който преди дни победи изненадващо и Португалия с великолепния Владо Стоянов на вратата (Виж в Още по темата).

Ето и мача по минути:

В десетата минута Ибраими стреля от границата на наказателното поле и топката мина между краката на Митрев, но нашият вратар се обърна светкавично и я хвана преди да премине голлинията.

В 24-ата минута Шиков стреля в гредата след центриране на Пандев. Девет минути по-късно българите отговориха с опасна атака. Първо Ивелин Попов бе блокиран в наказателното поле, но топката стигна до Светослав Дяков, който стреля в аут.

В 41-ата минута Марселиньо подаде към Рангелов, който проби и стреля от 7-8 метра, но стражът на Македония Димитревски изби с крак.

В ответната атака Пандев нахлу на скорост в наказателното поле, излъга Митрев и опита да вкара от малък ъгъл, но за наш късмет шутира в аут.

Две минути след почивката България имаше отлична възможност да открие резултата. Рангелов изведе Ивелин Попов очи в очи с македонския страж, но нападателят, който се намираше на 7-8 метра от голлинията на домакините, вместо да стреля, опита подаван към свой съотборник и сгреши.

В 62-ата минута Македония организира контраатака чрез Горан Пандев, който подаде към резервата Алими. Той стреля, но Митрев спаси.

Така се стигна до 66-ата минута, в която българският тим откри резултата. Страхил Попов центрира отляво, Ивелин Попов чукна топката към връхлитащия от задна позиция Рангелов и нападателят вкара с глава в обратния ъгъл на вратаря - 1:0 за България.

В 79-ата минута трикольорите организираха отлична скоростна контраатака, която изведе Спас Делев по лявото крило. Нападателят на Берое нахлу в наказателното поле на домакините и опита да подаде към Рангелов, но македонски бранител изчисти в корнер. След неговото изпълнение не се случи нищо интересно.

В 87-ата минута България поведе с 2:0 след попадение в стил "Барселона". Делев подаде към Попов, който с едно докосване изведе в коридор Чочев. Халфът на Палермо веднага пусна успоредно по земя към Александър Тонев, който вкара в празната врата - 2:0 за България.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)