BG EN

Ветеринарите поискаха среща с министъра на земеделието

Животът днес

Ветеринарите поискаха среща с министъра на земеделието

4283
на 13.06.2013
Ветеринарите поискаха среща с министъра на земеделието
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българският ветеринарен съюз поиска спешна среща с министъра на земеделието и храните проф. Димитър Греков. Ветеринарите са притеснени, че от два месеца всички земеделски стопанства у нас работят без профилактика, която гарантира здравето на животните и хранителните продукти.

Причината за занижения ветеринарен контрол е липса на нормативни документи, които да гарантират ефективно функциониране на приетия през януари нов Закон за ветеринарно - медицинска дейност. Освен липсата на подзаконови документи, администрацията и ветеринарните лекари не се разбраха и за тарифата, и ценоразписа на медицинските услуги, необходими на земеделските стопани.

Това изправя страната пред реална заплаха от поява на остри заразни заболявания сред животните, заявиха ветеринарите, и до липса на гаранции за безопасността на продуктите от животински произход.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях
ново
Днес: 51
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК