BG EN

Взривоопасен сблъсък – Пиронкова срещу Калашникова

Тенис

Взривоопасен сблъсък – Пиронкова срещу Калашникова

2811
на 27.12.2013
Взривоопасен сблъсък – Пиронкова срещу Калашникова
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова излиза за първа среща в новия сезон срещу грузинката Оксана Калашникова. Откриването ще е на турнира в китайския град Шънчжън, където българката започва от квалификациите на надпреварата с награден фонд от 500 хиляди долара.

препоръчано

Пиронкова е поставена под номер 2 в квалификациите, а при победа ще срещне във втория кръг спечелилата мача между Ин-Ин Дуан от Китай и Виктория Голубич от Швейцария. 

Двубоят на Цвети с 23-годишната грузинка ще се играе на 28 декември и е трети в програмата на корт номер 1, а това означава, че ще стартира рано сутринта българско време. Ако се класира за първия кръг, българката ще добави 12 точки за актива си в световната ранглиста и 1852 долара на своята сметка.

До момента двете тенисистки не са се изправяли една срещу друга. Калашникова е на 320-то място в ранглистата на WTA и има пет титли от турнири ITF, като най-доброто й  класиране е 156-то място през юни 2010 г. Калашникова е избрала да живее и тренира в швейцарския град Бил, а специфичното е, че играе с лява ръка. Доста по-добре се представя на двойки, където има две титли в турнири на WTA.

26-годишната Пиронкова, която завърши изминалия сезон с участието си на Турнира на шампионките в София през миналия месец, остана с 600 точки, заемайки 108-а позиция в световната класация.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 47
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК