ВИЖТЕ единия от джигитите, спретнали смъртоносната гонка. Само минута е делила автобуса на "Челопешко шосе" от пламъци (СНИМКИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Потребители във Фейсбук разкриха самоличността на единия от шофьорите, причинили тежката катастрофа с трима загинали на улица "Челопешко шосе" в София. Негови снимки бяха публикувани в групата "Катастрофи в София".
"Във връзка с тежката катастрофа от снощи на Челопешко шосе със загинали и ранени в коментари е посочен този за шофьора. Винаги сме давали гласност и сме ги показвали", пише Надежда Дойчева.
Като един от водачите е посочен Васко Филипов. Той е жител на кв. "Кремиковци".
От снимките става ясно, че е фен на бързите коли, лъскавия начин на живот и татуировките. Роден е през 1997 г., съобщава Блиц.
По-рано стана ясно, че двамата водачи на леки автомобили имат шофьорски книжки, получени в Чехия. Единият от тях е взел книжка преди година, а другият - преди две.
Полевите проби за алкохол и наркотици и на двамата са отрицателни. Взети са им и кръвни проби.
Твърди се, че те са карали с над 150 км/ч.
Припомняме, че инцидентът стана малко преди 20 часа в петък. Автомобил се вряза в автобус от градския транспорт при гонка с друга кола. На място загина един човек, по-късно в болници починаха още двама. Ранените са над 10, като някои от тях са в критично състояние.
Двамата шофьори са задържани за 72 часа. Очаква да им бъде наложена най-тежката мярка за неотклонение - "задържане под стража".
Междувременно стана ясно, че автомобилът, който се е забил в автобуса на "Челопешко шосе" в София се е запалил при удара.
На мястото на катастрофата първи е пристигнал екипа на пожарната и е започнал незабавно да гасят автомобила. След това са извадили хората, заклещени в автобуса. Според разследващи, при забавяне с повече от минута е имало голяма вероятност автобуса да се възпламени и жертвите при инцидента да бъдат десетки, информира БНТ.
Припомняме ви, че зам.-градският прокурор Ангел Кънев, заяви за БНТ, че ще предложи екипа на пожарната да бъде награден заради спасения живот на пътниците в автобуса.






