ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин ще посети следващата седмица Индия и ще обсъди с колегата си Раджнатх Сингх укрепването на военното сътрудничество между двете страни. Това съобщи ТАСС, като се позовава на съобщение на пресслужбата на Пентагона.
„Лойд Остен ще се срещне в Индия с министъра на отбраната на страната и с други представители на армията на Индия с висок ранг, отговарящи по въпросите на националната сигурност”, се уточнява в съобщението.
Допълва се, че двете страни ще обсъдят укрепването на военното партньорство и развитие на сътрудничеството за осигуряването на „свободен, процъфтяващ и открит Индо-Тихоокеански регион”.
По-рано прессекретарят на Белия дом Джен Псаки съобщи, че лидерите на Съединените щати, Индия, Япония и Австралия ще проведат преговори във формат видео среща на 12 март.
Превод и редакция: ПИК


