Виляреал с гол аванс над Наполи, Суарес бе точен за "жълтата подводница"

5626
на 18.02.2016
Виляреал с гол аванс над Наполи, Суарес бе точен за жълтата подводница

Отборът на Виляреал спечели с 1:0 първия сблъсък с Наполи от 1/16-финала в Лига Европа. Денис Суарес донесе победата на "жълтата подводница" с попадение в 82-ата минута на мача. Така испанският тим ще има леко предимство преди ответния мач в Неапол след седмица.

Първото полувреме бе доста скучно с малко възможности пред двете врати. В 6-ата минута Роберто Солдадо се възползва от грешка на Хосе Рейна и опита да го прехвърли, но вратарят се върна навреме и спаси. След това Наполи повече задържаше топката, но и гостите не можеха да стигнат до нещо по-опасно в предни позиции, пише sportal.bg.

Второто полувреме нещата на терена леко се раздвижиха и в 58-ата минута Хосе Кайехон стреля от добра позиция покрай вратата. Виляреал пък отговори с шанс пред Седрик Бакамбю в 66-ата минута, който отблизо не успя да отбележи.

В 82-ата минута обаче Денис Суарес изпълни по прекрасен начин един пряк-свободен удар и заби топката неспасяемо във вратата на Рейна, като така донесе успеха на своя тим за крайното 1:0.

Така Виляреал изтръгна победата под носа на своя съперник и ще има гол аванс преди реванша, но и Наполи не може да бъде отписан от битката за продължаване в следващата фаза.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си