ГОРЕЩО
Никола Цолов атакува „Хунгароринг“ като лидер във Формула 2
ОСТРИ РЕАКЦИИ: Не е нормално всички да борим комплексите си с ботокс като Константин Проданов и да се мислим за големи красавци
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова: Трябва да се сложи край на разточителството с държавните разходи. Недопустимо е Проданов да говори така (ВИДЕО)
Димитър Стоянов разкри кога американските самолети кацат у нас
ПИК TV! Прокуратурата във Варна с последни новини за обвиненията срещу похитителя на Наталия - утре гледат мярката му за неотклонение (ВИДЕО)
Азия
Вицепремиерът на Киргизстан: Пилотска грешка причинила катастрофата на боинга
13066
на 16.01.2017
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
По предварителни данни причината за падането на товарния самолет „Боинг“ 747 е грешка на екипажа. Това каза на брифинг за журналисти на мястото на инцидента вицепремиерът на Киргизстан Мухамметкалий Абулгазиев, предаде агенция Кабар, цитиран от "Фокус". Той уточни, че преди да стане инцидента, няколко самолета са се приземили успешно на международното летище „Манас“. И това показва, че условията са позволявали на товарния самолет да извърши кацане.
Междувременно президентът на Киргизстан Алмазбек Атамбаев подписа указ за обявяването на 17 януари на ден на траур в страната, в памет на загиналите при самолетната катастрофа.
препоръчано
свързани новини
Премиерът на Киргизстан пристигна на мястото на самолетната катастрофа
12077
на 16.01.2017
Китай започна двудневни учения в Тайванския проток
6197
на 23.07.2026
Япония отчете търговски дефицит от 1,01 трилиона йени през първото полугодие
7573
на 22.07.2026
Киргизстан започва да вная горива от Беларус и Китай
12326
на 21.07.2026


