ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Софийски градски съд заседава днес от 14 часа по делото срещу Николай Русинов - Чеци за убийството на Яна Кръстева..
Очаква се на заседанието да бъде осъществена конферентна връзка със свидетел от Румъния. На последното заседание по делото бяха разпитани вещи лица, бяха прочетени показанията на Ярослав Мацек от Словакия. Свидетелят Мирослав Цветков не се яви на съдебното заседание.
На 28 ноември 2012 г. прокуратурата повдигна на Русинов обвинение за убийството на Яна Кръстева в Борисовата градина. Съдебният процес за жестокото убийство на 28-годишната жена започна на 31 януари тази година.
Подсъдимият - 35-годишният Николай Русинов - Чеци беше задържан в края на април 2012 година и от тогава е в ареста с най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража". Според прокуратурата той умишлено е умъртвил Яна в съучастие с неизвестни лица.


