Владо Каролев изригна: "Еко" диваци, диво сране и "диво" къмпингуване на къмпинг "Корал" (СНИМКИ)
Община Царево подгони туристите, които са проснали палатки на плажа
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Някога е имало едно чудно място наречено Къмпинг Корал. Бил е един от най-големите къмпинги не само в България. Тук се е намирала и природна забележителност "блатно кокиче".
Община Царево обаче подгони къмпингуващите на плажа. Инспекцията й породи спорове, предаде БиТиВи. Проверката е по сигнал на граждани за каравани и кемпери, разположени на самата плажна ивица.
От Община Царево бяха довели подкрепление – полицаи, пожарникари и инспектори. Според общинска наредба на плаж държавна собственост не се поставят палатки и каравани. Общинарите твърдят, че правят проверки всяка седмица. Пътят до актовете и глобите се оказва дълъг.
Къмпингуващите на Корал протестираха с аргумента, че са единствените, които го чистят и обвиниха контролните органи, че газят дюните. Те смятат, че не са извън закона, защото такъв няма: "В момента има работна група към Министерството на туризма, която изработва правилник какво е къмпингуване, какво е палатка, къде може, къде не може. Специално за Корал и еко плажовете се готви отделна глава".
От Община Царево ще глобят и собственик на частен имот, който незаконно отдава терена за десетки кемпери и каравани.
Ето какво написа икономистът Владимир Каролев във Фейсбук за къмпинга:
"Еко" Диваци, диво сране и "диво" къмпингуване (с ток и вода) на "еко" къмпинг Корал. Табелата от Министерството на Туризма е сложена...точно до нея е първото нарушение...волейболна площадка (да, и аз мисля, че не е проблем да има волейболна площадка на плаж, но на еко плаж е забранено). Палатки, коли и каравани на плажа и дюните. Видни "еко" активисти, редовно ронещи сълзи по тивитата за " запазване на природата на Корал" са сложили караваните си в "еко яма" насред дюните на плажа. Друга група "еко" туристи са се настанили в шубрак и гора собственост на испанци. Макар, че община Царево е сложила тоалетни и кофи за боклук (без да са длъжни и за което ще плащат не "диво" къмпингуващите, а данъкоплатците от община Царево) серат на 20-30 м от палатките си. Накратко, еко-насиране в действие! Изпращам снимките и сигнал за десетките нарушения на емайла, който е на табелата на плажа. Дано Министерството на Туризма да реагира.