BG EN

Влак с опасни химикали дерайлира в САЩ

Америка

Влак с опасни химикали дерайлира в САЩ

6278
на 30.11.2012
Влак с опасни химикали дерайлира в САЩ
Товарен влак, превозващ химикали,  дерайлира в щата Ню Джърси, предаде Си Ен Ен. Започнало е изтичане на химикали.  Местните власти  препоръчват на жителите от три населени места в щата, разположени в близост до мястото на аварията, да останат в домовете си и да държат прозорците си затворени. Катастрофата е станала близо до градчето Полсбъро. Товарната композиция е преминавала по мост над река Делауеър, когато съоръжението се е срутило. В резултат на това четири цистерни са паднали в реката. От една от тях е станало изтичане на винилхлорид – извънредно взривоопасен газ, отделящ при горене токсични вещества. По данни на местните медии за медицинска помощ са се обърнали най-малко 18 души. Всички те се оплакват от дихателни проблеми. За оценка на ситуацията на мястото на аварията са пристигнали сътрудници на Бреговата охрана на САЩ и Управлението за защита на околната среда в щата Ню Джърси.
препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Журналистът Валери Тодоров удари рамо на Радев за ветото върху санкциите срещу руския патриарх: Няма да има справедлив мир в Украйна (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Журналистът Валери Тодоров удари рамо на Радев за ветото върху санкциите срещу руския патриарх: Няма да има справедлив мир в Украйна (ВИДЕО)
ново
Днес: 130
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК