ГОРЕЩО
Симеон Щерев призова да спрат спекулациите около смъртта на Жанет Немет
Изненадаха вицепремиера Иво Христов с остра декларация в парламента. Станислав Анастасов поиска управляващите незабавно да оттеглят предложението за закриване на Комисията по досиетата (ВИДЕО)
Радев се ядоса на ПП, ДБ и ГЕРБ: Това е вашият бюджет! Вие имате най-голяма вина за този дефицит
НОВИ РАЗКРИТИЯ: 20 от задържаните по аферата "Баба Алино" са собственици на незаконни имоти
ТРАГЕДИЯТА С УБИТИТЕ УЧЕНИЦИ КРАЙ МЕЗДРА! Почернената майка на Иван: Шофьорът седеше отстрани с кръв по ръцете...
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Властите в Египет планират да построят нова столица, предаде РИА Новости. Министърът на жилищното строителство Мустафа Мадбули представи инвестиционния проекта за строителството на новата столица по време на конференция в Шарм ел-Шейх. По план, градът трябва да бъде построен в пустинята на 45 км източно от Кайро. Властите посочват, че основанията за изместването на столичния град са свързани с пренаселването на Кайро, в който живеят 20 млн. души, а след 40 години населението се очаква да се увеличи двойно.
По думите на министъра, новата столица ще бъде проектирана за население 5 млн. души. Първата част от проекта ще бъде реализирана за седем години.
препоръчано
свързани новини
Най-малко 14 убити при сблъсъците в Египет
3497
на 04.07.2013
За първи път от 1837 г.! Крал Чарлз ще напусне Бъкингамския дворец
5735
преди 1 часа
Заради горещините полицията в Париж поиска отмяна на прайда
4564
преди 2 часа
Работник загина при взрив в завод за фойерверки в Турция
4580
преди 2 часа


