BG EN

ВМЗ поиска помощ от МО за разчистване на площадката в Иганово

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

ВМЗ поиска помощ от МО за разчистване на площадката в Иганово

5534
на 02.04.2015
ВМЗ поиска помощ от МО за разчистване на площадката в Иганово
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ръководството на Вазовски машиностроителни заводи (ВМЗ)-Сопот изпрати писмо до министъра на икономиката Божидар Лукарски, с което го информира, че е поискало съдействие от Министерство на отбраната за прочистване на района на площадката в Иганово от невзривени боеприпаси и взривни отпадъци, съобщиха от МИ.

препоръчано

Молбата е отправена към министъра на отбpаната Николай Ненчев и Началника на отбраната вицеадмирал Румен Николов във връзка с инцидента на територията на складова база Иганово на 21 март 2015 г., заради който дейността на площадката в момента е спряна. Ръководството на предприятието предлага разчистванто да се извърши от специалисти на завода, които са обучени в съответствие с правилника по безопасността на труда при взривни работи, под ръководството на специалисти от Министерство на отбраната и под надзора на Окръжна прокуратура Пловдив.

В писмото на ВМЗ се посочва, че в момента дружеството не разполага със свободни финансови средства, за да заплати услугата по извършване на прочистването на външни експерти.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече (ВИДЕО) Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК