BG EN

Внасяме $500 хил. в доверителния фонд за поддържане на Афганистанските сили за сигурност

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Внасяме $500 хил. в доверителния фонд за поддържане на Афганистанските сили за сигурност

2435
на 22.07.2015
Внасяме $500 хил. в доверителния фонд за поддържане на Афганистанските сили за сигурност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кабинетът одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерство на отбраната за 2015 г. във връзка с финансовото осигуряване на приноса на Република България за поддържането на Афганистанските сили за сигурност.

препоръчано

Постановлението е в изпълнение на решение на Министерския съвет от октомври 2014 г., съгласно което България ще внесе в доверителния фонд за поддържане на Афганистанските сили за сигурност левовата равностойност на 500 000 щ. долара. С приетия днес нормативен акт се урежда осигуряването на приноса на България към трайното партньорство и дългосрочния ангажимент на НАТО към Афганистан след приключване на операцията на ръководените от НАТО Международни сили за поддържане на сигурността в Афганистан (ISAF).

В центъра на трайното партньорство между Алианса и Афганистан е поетият от съюзниците дългосрочен политически и практически ангажимент за изграждането и поддържането на надеждни Афганистански сили за сигурност, способни да поемат отговорност за сигурността на населението на цялата територия на страната и да запазят постигнатото от ISAF. От правителствената пресслужба уточняват, че приемането на постановлението няма да доведе до пряко и/или косвено въздействие върху държавния бюджет за 2015 г. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Наталия Господинова с важни новини от Варна: Делото срещу Коцев и компания е блокирано заради участието на двама от обвиняемите в листите на ППДБ (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Наталия Господинова с важни новини от Варна: Делото срещу Коцев и компания е блокирано заради участието на двама от обвиняемите в листите на ППДБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК