BG EN

Внасяме работна ръка от Украйна за сезонна работа

Животът днес

Внасяме работна ръка от Украйна за сезонна работа

14763
на 17.05.2018
Внасяме работна ръка от Украйна за сезонна работа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Внасяме работна ръка от Украйна за сезонна работа. Преди старта на летния сезон именно гражданите на тази страна, пожелали да изкарват прехраната у нас, са най-много.

препоръчано

Увеличава се броят на подадените заявления и предоставените решения във връзка с предоставяне на достъп до пазара на труда на чужденци от трети държави. Тенденцията се наблюдава особено по отношение на сезонната заетост до 90 дни, съобщиха от Агенцията по заетостта.

Сезонната заетост до 90 дни е най-атрактивната и достъпна възможност за работодателите по отношение на наемане на персонал за активния сезон. От агенцията коментираха, че интересът на работодателите към този вид заетост продължава да нараства.

От началото на годината е регистрирана сезонна заетост до 90 дни на общо 687 чужденци, които са граждани на трети държави. От тях 541 са граждани на Украйна. На второ място са молдовците, които наброяват 74 души. 18 пък са гражданите на Русия.

От началото на 2018 г. до момента такъв е предоставен доспъп до пазара на труда у нас на общо 357 чужденци. Според справката, предоставена на "Новини.бг", 73 сърби и 72 украинци са започнали работа на българска територия. Именно гражданите на тези две държави са най-многобройни в това отношение. Започналите работа у нас от началото на годината идват от общо 23 държави, като от тях 71 са с решения на агенцията относно издаване на „Синя карта на ЕС” от органите на МВР.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК