ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Главна дирекция "Национална полиция” (ГДНП), призовава гражданите да не се поддават на предлагана по мобилните телефони „лесна печалба“, съобщиха от пресцентъра на МВР.
През последните дни на месец август 2013 г. на мобилните телефони на абонатите на различни оператори, работещи в България, се получават кратки съобщения SMS с текст на английски език.
Той гласи: “Вашият мобилен номер е избран да спечели 5 милиона паунда, като за целта трябва да се изпрати съобщение с личните данни на абоната на следния имейл адрес [email protected], за да си получите наградата”.
ГДНП предупреждава всички ползватели на мобилни телефони, че в случая се касае за измама. Никоя сериозна фирма не би поискала вашите данни по този начин.
Абонатите, получили подобни съобщения, в никакъв случай не трябва да се поддават на предлаганата им „лесна печалба“ и да продължават кореспонденцията.
От главната дирекция припомнят, че предоставянето на лични данни е строго регламентирано от закона и то става по точно определен ред.


