BG EN

ВНИМАНИЕ: Спането с телефон до главата е опасно за здравето

Здраве

ВНИМАНИЕ: Спането с телефон до главата е опасно за здравето

10613
на 22.09.2021
ВНИМАНИЕ: Спането с телефон до главата е опасно за здравето
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Много хора не са склонни да се разделят с телефона си през нощта и го оставят възможно най-близо до главата си. В какви случаи това може да бъде опасно, предупреждава Антон Ястребцев, директор на лабораторията "Екология на жизненото пространство".

препоръчано

Когато мобилните устройства се появиха за първи път, някои лекари се опасяваха, че радиацията им може да причини рак. Тези опасения не бяха потвърдени.

Предполага се, че съвременните модели джаджи не трябва да предизвикват такива страхове: те преминават сертифициране, което потвърждава тяхната безопасност за хората. Степента на влияние на мобилните телефони върху вътрешните органи и тъкани на човека все още не е напълно изяснена, смята Ястребцев.

Експертът отбеляза, че обикновено сертифицирането оценява ефекта на устройството върху тялото на разстояние от половин метър. Той съветва да се държи най-малко на един метър, дори по-далече, от главата.

"Общото правило е да не се спи с телефона: Не трябва да го оставяте под възглавницата, нито на леглото до вас. Добре е да е поне на метър разстояние от главата ви", каза Ястребцев.

Той добави, че в селските райони разстоянието между мобилен телефон и спящ човек трябва да бъде по-голямо, тъй като излъчването на устройството се усилва далеч от базовата станция.

Особено важно е хората с пейсмейкъри да държат телефона далеч от себе си, така че да не се предизвикват електромагнитни смущения. Когато говорите по телефона, най-добре е да използвате безжични слушалки, каза Ястребцев.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК