BG EN

Внук на ген. Рачо Петров на път да реституира резиденция „Бояна“

ЧАС ПИК

Внук на ген. Рачо Петров на път да реституира резиденция „Бояна“

26627
на 22.07.2013
Внук на ген. Рачо Петров на път да реституира резиденция „Бояна“
Автор:   ПИК

Държавният имот бил незаконен, нямал Акт 16

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът Пламен Орешарски е поръчал анализ на собствеността на земите, върху които е построена резиденция „Бояна“. Този терен принадлежи и на потомци на ген. Рачо Петров – два пъти министър-председател на България в началото на ХХ век, информира „Преса“.

препоръчано

За имота от години се бори внукът на генерала, също Рачо Петров. Наследство на фамилията са 110 декара от 800-те, върху които преди почти 40 години е построена резиденцията. Засега са реституирани само половината – 54 дка, а проблемът се заплита все повече с идването на всяко ново правителство.

„Резиденция „Бояна“ е незаконна, тъй като няма Акт 16, твърди генералският внук, който е стигнал до Страсбург в борбата си за наследствените земи. „Богатството на фамилията ми не е паднало от небето, ние сме семейство с 500 години доказано историческо развитие“, казва още Рачо Петров пред изданието.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК