BG EN

Водата в Шуменско е била с повишени нитрати

Региони

Водата в Шуменско е била с повишени нитрати

2310
на 17.03.2016
Водата в Шуменско е била с повишени нитрати
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Водата в 29 населени места в Шуменска област е била изследвана през февруари от Регионалната здравна инспекция.

препоръчано

По химични показатели са изследвани 40 водни проби. В 5 от населените места водата за питейно-битови цели не отговаря на изискванията на по показател нитрати.

При нормативно определена максимална стойност за нитрати в питейната вода 50 мг/л са получени следните лабораторни резултати: за с. Борци – 56 мг/л, за с. Върбак – 54 мг/л, за с. Боян – 78 мг/л, за с. Лятно – 78 мг/л и за кв. Мътница – 54 мг/л.

По микробиологични показатели са изследвани 40 проби вода. Всички отговарят на изискванията на Наредба №9 за качеството на водата, предназначена за питейно-битови цели.

свързани новини

През февруари са регистрирани 60 чревни инфекциозни заболявания: хепатит А – 12 случая, ентероколит – 40, колиентерит – 1 и салмонелоза – 7 случая.   

Не е установена причинна връзка между качествата на питейната вода и регистрираните чревни инфекциозни заболявания.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК