Воденият от Ивайло Петев тим на Динамо спечели дербито на Загреб

СПОРТЪТ ДНЕС

10405
на 15.04.2017

Воденият от Ивайло Петев тим на Динамо (Загреб) постигна важна победа с 2:1 в дербито с Локомотива (Загреб) от 28-ия кръг на първенството на Хърватия. Динамо, който бе символичен гост, направи пълен обрат в срещата и взе ценни три точки, с които запазват шансове за титлата, като се доближиха само на една от лидера в класирането Риека.

Локомотива поведе в резултата още в 4-ата минута с гол на Ерос Грезда. Играчите на Динамо обаче успяха да обърнат нещата в своя полза, а това стана с помощта на две дузпи в 29-ата и 67-ата минута. И двата пъти пък зад бялата точка застана Армин Ходжич, който бе точен.

Така Динамо събра актив от 68 точки и се залепи плътно зад лидера Риека, който обаче е с мач по-малко в актива си. Локомотива пък се намира на 7-ата позиция в таблицата с 29 спечелени точки.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите