BG EN

Военният министър Запрянов: България не е мишена за Техеран

Политика

Военният министър Запрянов: България не е мишена за Техеран

16726
преди 17 часа
Военният министър Запрянов: България не е мишена за Техеран
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По никакъв начин българска територия не се използва, дори като логистична операция, за подпомагане на операцията на САЩ в Иран, заяви по Би Ти Ви служебният министър на отбраната Атанас Запрянов.
 
“Използването на самолетите на летището в София е базирано на нотите, които са изпратени от правителството на САЩ, съгласно закона за преминаване през и пребиваване на територията на страната. В тези ноти ясно е описано точно за какво идват, колко време ще стоят и какви задачи изпълняват“, поясни Запрянов.

препоръчано

Той беше категоричен, че няма задачи, които да са свързани с операцията на САЩ в Иран.

“Съгласно закона, аз мога да разрешавам до 15 самолета и до 1000 души личен състав с невоенна мисия“, поясни военният министър.

“Изпълняваме различни задачи. Съгласно плановете за колективна отбрана, България трябва да бъде в състояние да осигурява летища и друга инфраструктура за разполагането на съюзническите войски. Това са част от тези тренировки, които извършваме“, обясни още Атанас Запрянов.

България е получила запитване от страна на Иран още от началото на операцията за целта на пребиваване на американските самолети на летище “Васил Левски“.

“Оттам насетне няма никакви притеснения“, допълни военният министър.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО)
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК