BG EN

Военното министерство на Германия за първи път извършва кибератака за спасяване на жена в Афганистан

Европа

Военното министерство на Германия за първи път извършва кибератака за спасяване на жена в Афганистан

9210
на 23.09.2016
Военното министерство на Германия за първи път извършва кибератака за спасяване на жена в Афганистан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Министерство на отбраната на Германия за първи път в историята си е извършило кибератака срещу телекомуникационната мрежа на друга държава. Според Der Spiegel , атаката е била част от операция за спасяването на германска гражданка, отвлечена от терористи в Афганистан миналата година, пише "Фокус". 
От правителството и министерството на отбраната на Германия са отказали да коментират информацията. На пресконференция в Берлин представител на МВнР в петък само потвърди, че в резултат служителката на хуманитарна организация действително е била освободена. 
Според медиите, компютърното нападение срещу мрежата на афганистански мобилен оператор е дело на военно подразделение, специализирано в провеждане на операции в интернет. 

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК