Вожняцки на финал на US Open, Шуай Пън се предаде пред болката

4746
на 05.09.2014

Каролин Вожняцки е първата финалистка в тазгодишното издание на US Open. Датчанката спечели със 7:6(1), 4:3 и отказване срещу Шуай Пън, която получи слънчев удар в средата на втория сет и не можа да доиграе мача.

Китайката се чувстваше толкова зле, че бе изведена от корта с инвалидна количка и обляна в сълзи. Началото на мача не предвещаваше подобен злощастен край за китайската тенисистка. В първия сет тя на два пъти повеждаше с пробив, включително при 5:5, но Вожняцки веднага успяваше да изравни, пише sportal.bg.

Стигна се до тайбрек, в който бившата водачка в световната ранглиста беше безапелационна и се наложи със 7:1 точки. Шуай Пън не загуби увереност и на старта на втория сет отново проби, но и този път не успя да задържи преднината си.

Вожняцки действаше все по-уверено и не само върна пробива, но направи още един, след който поведе с 4:2.

При този резултат краката на Шуай Пън започнаха да се схващат и тя вече трудно се движеше по корта. Китайката взе следващия гейм, но беше повече от очевидно, че състоянието й не е добро. Намесата на физиотерапевта и лекара на турнира не помогна.

След медицинския таймаут тя се опита да продължи мача, но нямаше сили да се придвижва. В един момент китайката падна и за всички беше ясно, че двубоят няма да бъде доигран. Докато Шуай Пън беше извеждана с количка, по лицето й се стичаха сълзи, а Вожняцки не можеше да се зарадва на победата заради тежкото състояние на нейната съперничка.

Датчанката е на финал в турнир от Големия шлем за втори път в кариерата си след 2009 година, когато загуби в Ню Йорк от Ким Клайстерс.

Победата й гарантира заверъщане в топ 10 на ранглистата, а нейна съперничка в спора за титлата ще е победителката от мача между Серина Уилямс и Екатерина Макарова, които играят в момента.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)