ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Армията ще се сдобие с 60 нови автобуса за извънградски превоз за формированията на въоръжените сили, като пото зи начин най-после ще може да пенсионира познатите от времената на соца стари рейсове "Чавдар“. За целта Министерството на отбраната е обявило обществената поръчка, за реализирането на която е заделило 13 333 334 лв. без ДДС, или общо 16 млн. лв.
С новите рейсове се планира да се заменят старите возила в армейския автопарк, част от който са и отдавна грохналите чавдари, на каквито и до момента се возят както военните, така и части на жандармерията, когато трябва да бъдат транспортирани при нужда, обяснява "Монитор".
Ведомството предвижда модернизиране на автопарка чрез покупката на общо 21 рейса, които ще разполага с до 22 места за сядане и ще струват 2 100 000 лв. без ДДС. Други 5 автобуса пък ще бъдат с от 23 до 35 места за сядане, а цената им е трябва да бъде до 916 665 лв. без ДДС.
На трето място военното министерство иска да закупи 18 возила с от 36 до 45 места за сядане, които на свой ред ще струват на бюджета му 5 549 997 лв. без ДДС. На последно място са автобусите с най-голям капацитет от 46 до 55 места за сядане, като военните търсят 16 бройки от тях на цена от 5 066 672 лв. без ДДС.
В обявата за обществена поръчка се подчертава изрично, че в обхвата й не се включват доставки, финансирани със средства по програми или фондове на Европейския съюз, или от други международни донори или финансови институции. Както и че обществената поръчка се възлага въз основа на икономически най-изгодната оферта, която се определя въз основа на критерий за възлагане най-ниска цена.


