Волейболистките не оставиха шанс на Словакия

Волейбол

6054
на 05.06.2021

България записа трета поредна победа без да загуби гейм в Златната волейболна лига при жените.

Момичетата на Иван Петков надиграха по категоричен начин Словакия с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) в първия си мач от турнира пред родна публика след близо 2-годишно отсъствие. България приема съперничките от група „Б“ в зала “Колодрума“ в Пловдив, а после Русе ще е домакин на финалната четворка в надпреварата.

Срещу Словакия нашите започнаха в състав: Лора Китипова, Гергана Димитрова, Елица Василева, Христина Вучкова, Емилия Димитрова, Нася Димитрова и Жана Тодорова като либеро, а по-късно в игра се появиха и Мирослава Паскова, Борислава Съйкова и Петя Баракова.

Българките превъзхождаха съперника си във всички елементи и приключиха двубоя за по-малко от час и половина. Най-резултатна за победата бе капитанката Елица Василева с 13 точки, а Христина Вучкова добави 10. За Словакия Радозова реализира 13, а Палгутова 10 точки.

Днес България играе с Украйна от 20:30 часа в преследване на четвърти пореден успех, надъхва лъвиците "Монитор". Нашите са се класирали за финалите като домакин, така че тези мачове са по-скоро за обиграване.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)