BG EN

Волейболистките ни с лесна победа над Португалия

Волейбол

Волейболистките ни с лесна победа над Португалия

2651
на 29.05.2014
Волейболистките ни с лесна победа над Португалия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Волейболистките от националния отбор на България тръгнаха с лесна победа на втория турнир в Група "D" на европейската квалификация, който се провежда в Азербайджан. Момичетата на новия селекционер Владимир Кузюткин биха категорично Португалия с 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) в първия мач от програмата, игран този следобед в Баку, съобщава "Спортал".

препоръчано

По този начин българките продължават да са начело в общото класиране с 10 точки след 3 победи и 1 загуба, а Португалия е на последното 4-то място с 2 точки след 1 победа и 3 загуби. Утре (30 май) във втория ден на турнира българските "лъвици" излизат срещу Гърция, която по-късно днес ще срещне домакините от Азербайджан. Срещата е отново от 14,00 часа българско време.

Най-полезни за българския тим станаха Добриана Рабаджиева (1 блок, 1 ас, 48% ефективност в атака, 71% позитивно и 43% перфектно посрещане) и Емилия Николова (1 блок, 2 аса и 56% ефективност в атака) съответно с 14 и 13 точки за победата. Много силен мач изигра и капитанката Страшимира Филипова, която добави 12 точки (3 блока, 1 ас и 62% ефективност в атака) за успеха. За португалките влязлата като резерва Карла Соуса завърши със скромните 9 точки.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 69
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК