Волен Сидеров на комисията за ЧЕЗ: БСП не върна държавата в ЕРП-тата, ние и ГЕРБ можем да го направим
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Корнелия Нинова не беше още в парламента през 2005 г., от когато аз защитавам правата на българските потребители. Предлагал съм многократно да се отнемат лицензите на ЕРП-тата, но БСП гласуваха против. Това заяви председателят на парламентарната група на Обединени патриоти и лидер на Атака Волен Сидеров на съвместно заседание на комисиите по енергетика и контрол над службите в Народното събрание, което бе във връзка със сделката за ЧЕЗ.
На заседанието Нинова заяви, че за тях било най-важно „да защитят интереса на 3 милиона потребители“.
Сидеров припомни, че от 2005 г. е внасял непрекъснато едно след друго искането да се отнемат лицензите на трите енерго дружества. „Не говорим само за ЧЕЗ – Енерго Про и ЕВН, преди това Еон“, уточни Сидеров.
„По един перверзен начин се реши приватизацията години наред. Новите собственици не спазиха основните най-важни параметри от приватизационните преговори - на уговорените работни места, не се вложиха одобрените инвестиции за комуникации и кабелна мрежа и съоръжения, беше влошено и качеството на услугата. Вместо договорите да бъдат прекратени и лицензионните договори отнети, се надписваха сметки на потребители. Не виждах тогава г-жа Нинова да протестира, когато ние излизахме на улицата. Нямаше я там“, коментира Сидеров.
Той посочи и пример от 6 март 2013 г., когато е внесъл проект за решение да се възложи в едномесечен срок правителството да осъществи необходимите действия за отнемане лицензите на електроразпределителните дружества и връщането им в държавни ръце.
„Уважаеми колеги от БСП, последните седмици чувам, че искате да върнете някакви активи на държавата. Само, че когато аз предлагах, от 48 човека тогава в групата ви, 46 не сте присъствали. Ако бяхте присъствали, заедно с нашите гласове на АТАКА, щяхме да обърнем нещата и да върнем на държавата тези електроразпределителни дружества. Сега нямаше да се занимаваме със сделки, по които виждам елементи на другарски съд.
Това беше решението, което щеше да ликвидира проблемите и да защити правата на 3 милиона потребители, както и да осигури националната сигурност“, заключи Сидеров.