ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Волфсбург победи с 2:0 у дома ПСВ Айндховен и се изкачи на първо място във временното класиране на Група "В" на Шампионската лига с актив от шест точки. "Вълците" решиха двубоя през второто полувреме, когато паднаха и головете, реализирани от Бас Дост (46') и Макс Крузе (57').
В 43-ата минута Адам Махер пропусна най-добрата възможност преди почивката, след като засече с глава перфектно центриране на Бренет, но топката премина много близо встрани. Малко преди тази ситуация Крузе опита удар от воле, но изстрелът му попадна точно в ръцете на Зоет. Иначе двата отбора представиха много скучна продукция през първите 45 минути, като Беналио и Зоет нямаха почти никаква работа.
В самото начало на второто полувреме Волфсбург поведе. Зоет успя да избие силен удар на Калиджури, но Бас Дост стигна до рикоширалата топка и я прати във вратата на холандския страж. В 57-ата минута Зоет изби удар на Дракслер от границата на наказателното поле, Калиджури стигна до топката и центрира към Крузе, който засече с глава, удвоявайки аванса на "вълците".
След като се оказа изоставащ в резултата, холандският тим тръгна по-смело в атака, но така и не успя да промени статуквото. Гостите дори пропуснаха дузпа в добавеното време, когато Беналио първо направи нарушение, а след това и спаси удара на Лакадия. След тази загуба ПСВ остава на последно място във временното класиране с актив от три точки. Волфсбург е лидер с шест.
Спортал


