Вратар закопа Берое срещу Славия, Карачанаков герой за гостите

9686
на 26.10.2015

Славия сложи край на серията си от лоши резултати и победи с 2:1 Берое в последен мач от 13-ия кръг на "А" група. Антон Карачанаков беше големият герой за "белите", а вратарят на вицешампионите Благой Макенджиев се превърна в грешник.

Карата отбеляза и двата гола за тима на Иван Колев. За Берое се разписа Атанас Зехиров малко преди края, но красивото му попадение не помогна на старозагорци да избегнат първа домакинска загуба от началото на сезона.

Поражението е общо трето за Берое в последните 4 мача. По този начин отборът на Петър Хубчев пропусна отлична възможност да се доближи само на 2 точки от лидера "Левски". Славия пък взе първа победа от средата на септември и вече е на петата позиция с 19 точки. Четири от петте успеха на най-стария столичен клуб са като гост.

Тази вечер "белите" откриха резултата още в 9-ата минута след груба грешка на Благой Макенджиев. Стражът на заралии излезе да пресече една топка извън наказателното си поле, но сгреши при паса към свой съотборник и подаде към Антон Карачанаков. Нападателят на Славия стреля без забавяне от 35 метра и вкара в празната врата.

В 19-ата минута "белите" като по чудо не вкараха втори гол. Матийо Мансе изведе Емил Мартинов очи в очи с Макенджиев леко по диагонал, халфът прехвърли стража, но малко не му достигна да уцели вратата.

В 27-ата и футболистите на Петър Хубчев опитаха да застрашат вратата на гостите, но шут на Георги Божилов от далечна дистанция попадна в ръцете на Марио Кирев. Само 120 секунди по-късно Славия създаде нова чиста голова възможност. Ивайло Димитров получи пас на лявото крило и центрира към Карачанаков, който свали топката към Карабельов, който шутира, но в ръцете на Макенджиев. Минута по-късно и Мансе бе близо до попадение, но Зехиров се хвърли самоотвержено на шпагат и предотврати поредната опасност пред вратата на Берое.

Втората част отново не започна с натиск на Берое. Заралии застрашиха по-сериозно противниковата врата чак в 57-ата минута, когато Делев стреля от фаул, но Кирев улови. Стражът на белите се намеси добре и в 73-ата минута, когато спаси изстрел с глава на Иво Иванов.

В последните минути заралии се хвърлиха с всички сили напред, но ентусиазмът им беше пресечен от нова грешка на Макенджиев. Стражът на домакините подари топката на Карачанаков, който хладнокръвно отбеляза втория си гол в мача. "Белите" обаче трябваше да треперят за победата, защото в 89-ата минута Атанас Зехиров върна едно попадение. Десният бек на Берое получи топката след късо изпълнен корнер и с много прецизен изстрел матира Кирев.

В добавеното време хаотичният натиск на Берое не доведе до нов гол и Славия се поздрави със заслужени три точки.

Берое – Славия 1:2
0:1 Антон Карачанаков 9′, 0:2 Антон Карачанаков 86′, 1:2 Атанас Зехиров 89′

Берое: 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман (79′ – 7. Георги Андонов), 21. Елиаш – 73. Стивън Петков (50′ – 10. Исмаил Иса), 14. Георги Божилов (50′ – 70. Том), 20. Неманя Милисавлевич – 77. Спас Делев; неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 24. Венцислав Василев, 3. Владимир Зафиров, 4. Венелин Филипов; старши треньор: Петър Хубчев

Славия: 12. Марио Кирев (к), 25. Цветомир Панов, 3. Димитър Пиргов, 13. Стефан Велков, 87. Диего Фераресо, 27. Емил Мартинов, 10. Янис Карабельов, 17. Костадин Дяков (90’+1′ – 66. Пламен Крачунов), 9. Матийо Мансет (64′ – 23. Емил Стоев), 14. Ивайло Димитров, 71. Антон Карачанаков (88′ – 20. Петър Атанасов); неизползвани резерви: 1. Георги Петков, 2. Мартин Дечев, 35. Иван Вълчанов, 22. Владимир Вълчанов; старши треньор: Иван Колев