Вратар и съдията спасиха Левски от загуба

23167
на 28.02.2021

ЦСКА 1948 и Левски не се победиха в последен мач от 19-ия кръг на efbet Лига, завършвайки 0:0. "Сините" във втори пореден мач не успяха да вкарат гол, а Звонимир Микулич изигра изключително силен мач, с което помогна на тима от "Герена" да не загуби гостуването си на новака в елита, пише ДиСпорт.

Тимът на Краси Петров и Красимир Балъков е на шеста позиция в класирането с 28 точки, а Левски е девети с 20.

Бившият собственик на Левски - Спас Русев, бе на стадиона, за да изгледа двубоя.

Левски започна мача с човек по-малко, тъй като Здравко Димитров имаше проблем с екипировката. В 43-ата секунда Димитров все пак се появи на терена.

Във втората минута Лясков центрира в наказателното поле, но Звонимир Микулич спаси последвалия слаб удар. В 9-ата минута Рерас опита извеждащо подаване за Робърта, но нападателят на "сините" не успя да стигне до топката. Две минути след това Робърта опита пас успоредно на голлинията, но Лазар Марин изби в корнер. От него не последва нищо опасно за Даниел Наумов.

В 14-ата минута Мартин Райнов падна на тревата и се наложи влизане на медицинския щаб на гостите, след като халфът се държеше за левия глезен. Начо Монсалве веднага започна да загрява, но Райнов все пак се върна на терена.

В 20-ата минута от щаба на ЦСКА 1948 имаха претенции за нарушение срещу техен футболист на границата на наказателното поле.  Три минути по-късно домакините изпълниха корнер отляво, но след него не се създаде опасност за Микулич. В 32-ата минута Денислав Александров центрира опасно в наказателното поле, където Марио Топузов отправи шут, но Живко Атанасов блокира удара му.

В 34-ата минута топката бе отнета чисто на впусналия се в атака Насиру Мохамед на дъгата на наказателното поле. Пет минути след това Топузов стреля покрай вратата.

На старта на втората част Марио Топузов бе заменен от Галин Иванов. Малко след началото на второто полувреме Георги Русев не съумя да насочи топката във вратата на Левски. В 56-ата минута Иванов центрира от фаул, който бе погрешно свирен, но Драган Михайлович изчисти топката.

В 59-ата минута Тома Даске опита изстрел от дистанция, но топката прелетя доста над вратата на Наумов. В 63-ата минута Ангел Бастунов напусна игра за сметка на Димитър Митков. Две минути след това Шопов опита пас към наказателното поле, но Живко Атанасов изчисти. В 69-ата минута Лазар Марин изчисти току пред голлинията удар на Мартин Райнов.

Две минути по-късно Насиру Мохамед подаде към Билал Бари, но ударът на новото попълнение на "сините" беше блокиран. В 72-ата минута Славиша Стоянович извърши първата си смяна, като извади Насиру Мохамед, за да вкара Мартин Петков в игра. Три минути по-късно вратарят на гостите Микулич спаси сигурен гол във вратата си след удар на Георги Русев.

В 79-ата минута съдията Никола Попов първоначално посочи бялата точка, но след това извади жълт картон за симулация на Димитър Митков. Ситуацията предизвика нерви в двата отбора и се стигна до жестоко меле между футболистите на "червени" и "сини".

Три минути преди края на редовното време Микулич отново се отличи със страхотно спасяване с една ръка изстрел на Георги Русев.

Жълти картони: Георги Русев, Димитър Митков, Александър Александров (Ц)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 10. Васил Шопов, 18. Ивайло Чочев, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев (91' 88. Мартин Хайдаров), 7. Марио Топузов (46' 33. Галин Иванов), 20. Ангел Бастунов (63' 9. Димитър Митков)

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 9. Димитър Митков, 21. Венцислав Василев, 33. Галин Иванов, 88. Мартин Хайдаров, 90. Николай Ганчев, 19. Георги Господинов

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов -к, 5. Ребин Сулака, 11. Здравко Димитров (81' 9. Стивън Петков), 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру Мохамед (72' 79. Мартин Петков), 19. Билал Бари (81' 20. Начо Монсалве), 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске, 91. Драган Михайлович

Резерви: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов, 9. Стивън Петков, 20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев, 77. Илия Юруков, 79. Мартин Петков

Съдия: Никола Попов

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)