BG EN

ВРЕМЕТО ИЗТИЧА! Груевски има срок до полунощ да състави кабинет в Македония

Балкани

ВРЕМЕТО ИЗТИЧА! Груевски има срок до полунощ да състави кабинет в Македония

10244
на 29.01.2017
ВРЕМЕТО ИЗТИЧА! Груевски има срок до полунощ да състави кабинет в Македония
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За председателя на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски като притежател на мандата за съставяне на ново правителство на Македония, днес е последен срок, за да получи отговор от партия ДСИ дали ще се изгради управляваща коалиция с тях, предаде македонската медия „Плюс Инфо“.

Ако Груевски се договори с председателя на ДСИ Али Ахмети, те ще формират мнозинство в парламента и ще създадат правителство.

До полунощ Груевски трябва да представи на Парламента предложение за кабинет и да покаже, че е осигурил подкрепата на 61 депутати.

След това, в следващите дни ще бъде свикана парламентарна сесия за избор на новото правителство, за избор на председател на парламента и на заместник-председатели.

Въпреки това не е изключена възможността Груевски да върне мандата, а според тълкуването на конституцията, мандатът може да бъде възложен и на друг член от ВМРО-ДПМНЕ, ако той потвърди, че е има мнозинство в парламента.


препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК