ВРЕМЕТО НА ПРАЗНИЧНИЯ ДЕН: На места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици (КАРТИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Атмосферното налягане днес ще се задържи малко по-ниско от средното за май.
Над по-голямата част от страната ще бъде ясно и почти тихо. Сутринта на места в източните райони видимостта временно ще е намалена от мъгла. През деня ще преобладава слънчево време. От запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от източната четвърт. Максималните температури ще бъдат между 24° и 29°, в София - около 27°.
Над планините ще преобладава слънчево време. Ще има временни увеличения на облачността и на много места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа силен вятър от северозапад. Максимална температура на височина 1200 метра около 17°, на 2000 метра - около 9°.
Над Черноморието ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но без валежи. Ще духа до умерен югоизточен вятър. Максимални температури на въздуха: 17°-21°. Температурата на морската вода е 16°-18°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Слънцето в София изгрява в 5 ч. и 57 мин. и залязва в 20 ч. и 49 мин. Продължителността на деня е 14 ч. и 52 мин. Луната в София изгрява в 3 ч. и 19 мин. и залязва 14 ч. и 41 мин. Фаза на луната: два дни след последна четвърт, съобщават от НИМХ.




