BG EN

Всички лекари от тубдиспансера във Варна подадоха оставки

ЧАС ПИК

Всички лекари от тубдиспансера във Варна подадоха оставки

7308
на 10.12.2013
Всички лекари от тубдиспансера във Варна подадоха оставки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Оставки днес хвърлиха всичките 13 лекари в единствения за Североизточна България тубдиспансер във Варна. От 2 януари те няма да бъдат на работа.

препоръчано

"Търпението на медицинския екип се изчерпа, от август не са получавали заплати, а само аванс", каза шефът на здравното заведение д-р Станимир Киряков, цитиран от "Стандарт".

От 3-4 години нямаме и пари за работно облекло, посочи един от доайените на екипа д-р Димчо Караянчев.

Лекари и сестри работят при тежки условия и температури не по-високи от 10-11 градуса. С нафта на вересия топлят само болните в стационара. Тубдиспансерът е общинско дружество, но субсидията по 30 лева на леглоден идва от здравното министерство. Според Дружеството за белодробни заболявания лечението на един болен от жълтата гостенка на ден е поне 80 лева.

Утре шефът на тубдиспансера във Варна доктор Станимир Киряков има среща с кмета на града Иван Портних, за съдбата на здравното заведение. Причината е, че финансовата комисия към Общинския съвет дори не е разгледала предложението на колегите си от комисията по здравеопазване за финансиране оздравителния план на болницата. Според него, за да не затвори врати тубдиспансерът, общината трябва да даде тази година 150 хиляди лева и следващата година още 150 хиляди за покриване на стари дългове, както и още 200 хиляди за разкриване на отделение за неспецифични белодробни заболявания. Това е единственият вариант болницата да продължи своята дейност.Натрупаните борчове от 2010 г насам са над 300 000 лв.

В момента в стационара на болницата се лекуват 28 туберкулозно болни,12 от които са новооткрити този месец.

Вчера оставки подадоха уролозите в "Пиригов" - те са недоволни заради конфликт със завеждащия отделението по реанимация и анестезиология д-р Цветан Борисов.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 64
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК