Втородивизионният Мирандес взе скалпа и на Виляреал в турнира зда Купата на краля в Испания

4050
на 06.02.2020

Сензацията в турнира за Купата на краля по футбол този сезон – втородивизионният Мирандес хвърли поредната си бомба в надпреварат. След като преди седмица изхвърли от турнира отбора на Севиля, сега вче скалпа и на Виляреал.

Мирандес победи с 4:2 "жълтата подводница" у дома и за втори път в историята си се класира за полуфиналите в надпреварата.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута чрез Аиаш, но в 32-ата Остиверос възстанови равенството. В добавеното време на първото полувреме Мирандес получи дузпа, която Меркеланс реализира за 2:1.

В 56-ата минута Санти Касорла направи 2:2, след като "жълтата подводница" също получи 11-метров наказателен удар. Само две минути по-късно обаче Мирандес отново поведе. Меркеланс намери Онайндия, който покачи на 3:2, а в добавеното време Санчес оформи крайното 4:2, изпращайки в екстаз феновете по трибуните.

Преди осем години отборът от Миранда де Ебро отпадна на полуфиналите от Атлетик (Билбао) след общ резултат от двете срещи 8:3.

Тази вечер ще станат ясни последните два полуфиналиста. От 20:00 часа Реал (Мадрид) посреща Реал Сосиедад, а в 22:00 часа Атлетик (Билбао) е домакин на Барселона.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)