BG EN

Вулкан изненада Индонезия и погреба 14 души

ХИТ СВЯТ

Вулкан изненада Индонезия и погреба 14 души

6211
на 01.02.2014
Вулкан изненада Индонезия и погреба 14 души
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-малко 14 души загинаха при изригване на лава и горещ газ от вулкан на индонезийския остров Суматра,

препоръчано

предаде BBC. Възможно е да има още жертви.

Сред загиналите има и група деца, отишли на училищен излет, предават местни медии, цитирани от ДПА.

Вулканът Синабунг се активизира през септември, поради което над 30 хил. души бяха принудени да напуснат домовете си. Днешното изригване се случва само ден след като Националната агенция за управление на бедствията обяви, че обитателите на района могат да се върнат по домовете си.

Първите групи жители бяха преместени още в средата на миналия ноември. Те живяха в лагери, а домовете и отглежданите от тях зърнени култури бяха напълно унищожени от вулкана. Заради опасността, властите посъветваха хората да стоят на не по-малко от 5 км от центъра на вулкана.

Синабунг е един от 130 активни вулкани, които са част от така наречения "Тихоокеански огнен пръстен".

През 2010 г. подобно изригване на вулкана Мерапи причини смъртта на повече от 350 души.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК! Кьовеши проговори за ареста на Борисов. Лидерът на ГЕРБ с емоционален отговор: Това беше най-лошият ден в живота ми след смъртта на майка ми (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК! Кьовеши проговори за ареста на Борисов. Лидерът на ГЕРБ с емоционален отговор: Това беше най-лошият ден в живота ми след смъртта на майка ми (ВИДЕО)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК